Zdrowie

Uporczywy kaszel przyczyny i objawy – sprawdź!


Uporczywy kaszel potrafi być bardzo męczący, poznaj jego przyczyny oraz objawy. Nie lekceważ bo często są oznaką poważniejszej choroby!

Wydaje się, że łatwiej o niego zimą niż latem, jednak tak naprawdę – może nam dolegać o każdej porze roku. Uporczywy czy przewlekły kaszel może być spowodowany przeziębieniem, ale nie tylko.

Może też niestety świadczyć o schorzeniach, którymi jak najszybciej trzeba się zająć. Taki rodzaj kaszlu utrzymujący się dłużej niż kilka dni powinien sprowokować każdego do wizyty u lekarza i sprawdzenia co może się dziać.

uporczywy kaszel
Twoja naturalna tarcza obronna!

O czym może świadczyć uporczywy kaszel?

Kaszel oznacza, że nasz organizm się broni i nie chce dopuścić do tego, aby do dróg oddechowych dostały się jakieś szkodliwe czynniki czy substancje. Kaszlemy na przykład w zadymionym lub zapylonym pomieszczeniu – jest to reakcja na dym i pył w powietrzu.

Najczęściej uporczywy kaszel kojarzymy z przeziębieniami, a w następstwie z chorobami oskrzeli lub płuc. Szczególnie zimą jesteśmy na to narażeni. Wystarczy, że nas przewieje a my nie zawsze dostosowujemy swój ubiór do aury.

Dlatego najszybszymi „podejrzanymi” będą zapalenie krtani, zapalenie oskrzeli czy płuc. Nieleczone, mogą doprowadzić do jeszcze poważniejszych schorzeń. Nie każdy kaszel wynika jednak z problemów przeziębieniowych.

uporczywy kaszel
Nie zawsze przeziębienie jest przyczyną kaszlu

Kaszel palacza jest męczący i uporczywy, i pojawia się u osób palących od dłuższego czasu. Świadczy o tym, że w organizmie zachodzą negatywne zmiany w wyniku świadomego i regularnego wprowadzania do organizmu kilku tysięcy szkodliwych związków. Tak – to są tysiące!

Kaszel – może być efektem jedynie podrażnienia gardła czy krtani, ale każdy palacz jest też bardzo narażony na rozedmę, astmę czy nawet raka płuc. Stąd też należy natychmiast sprawdzić ten objaw u swojego lekarza. Jedyną drogą na odzyskanie lepszego samopoczucia i uzyskanie szansy na zdrowie jest w tym wypadku rzucenie palenia.

To będziemy powtarzać bez końca. Medykamenty chwilowo pomogą, ale nie zlikwidują problemu uporczywego kaszlu na stałe. Na rzuceniu palenia zyska też otoczenie, które jest podobnie narażone na tzw. „kaszel palacza” i możliwe schorzenia. Niestety najczęściej ludzie rzucają palenie gdy jest już za późno….

Czasami uporczywy kaszel może świadczyć o chorobach niezwiązanych z układem oddechowym. Uporczywy kaszel pojawia się przy chorobie refluksowej przełyku i można go zaobserwować już u dzieci. Błona śluzowa gardła i często krtani jest podrażniona przez podnoszącą się treść żołądka.

uporczywy kaszel
Rzuć to w końcu!

Uporczywy i przewlekły kaszel może świadczyć o wadach i niewydolności serca. Może oznaczać zwężenie zastawki dwudzielnej lub tachykardię (częstoskurcz) czy bradykardię (zmniejszona ilość skurczania się serca w przeliczeniu na minutę). – TUTAJ – przeczytaj wpis o tym jaki wpływ na serce ma Twój partner!

Ważne jest też środowisko w jakim przebywasz i oddychasz! W dzisiejszych czasach powietrze niestety mamy coraz gorsze, szczególnie w zimę! Ludzie nie wiedzą nawet że sami siebie trują, paląc w piecu byle czym a w ekstremalnych przypadkach nawet śmieci których nie chce im się wyrzucać! – TUTAJ – przeczytaj wpis o tym jak usunąć toksyny z organizmu, na pewno Ci się przyda!

To nie wszyscy, ale główni „winowajcy” prowadzący do uporczywego kaszlu. Jest ich znacznie więcej, ale zdarzają się znacznie rzadziej niż wymienione wyżej przyczyny.

Jak leczyć uporczywy i przewlekły kaszel?

Przede wszystkim odstawiając czynniki powodujące uporczywy kaszel. Palenie to jeden z najgorszych nałogów i jedynym rozwiązaniem jest rzucenie palenia. Nie ma zmiłuj, chcesz żyć? to RZUĆ TO GÓWNO!

Jesteś osobą niepalącą? – Nie pozwalaj, aby w twoim towarzystwie palono. To w cale nie będzie niegrzeczne jeśli zwrócisz komuś uwagę by nie chcesz wdychać biernie dymu z papierosów. Potem będzie za późno, już nikomu nie zwrócisz uwagi ani nie poprosisz, bo Cie nie będzie.

Jeśli nie palisz ani nie przebywasz wśród palących, a kaszel się utrzymuje natychmiast zwróć się do lekarza. Lekarz zleci odpowiednie badania (m.in. układu oddechowego, pokarmowego i krążenia) a następnie pokieruje i wprowadzi odpowiednie leczenie. Nie zwlekamy z wizytą u lekarza!

uporczywy kaszel
Domowe sposoby zawsze pomogą!

Stosuj środki hamujące lub łagodzące odruch kaszlu. W aptekach znajdziesz odpowiednie syropy. Czasami bardzo pomocne okażą się domowe sposoby na łagodzenie objawu, takie jak syrop z cebuli i czosnku lub z pędów sosny. Niektórzy stosują ciepłe mleko z czosnkiem i miodem. Inhalacje z kilkoma kroplami olejków eterycznych lub soli fizjologicznej również ułatwią oddychanie.

Uporczywy kaszel nie lubi jeśli traktuje się go zimnem! Zacznij brać zimne prysznice lub morsować! – TUTAJ – przeczytaj o zaletach jakie z tego wyciągniesz.

Zadbaj o jakość powietrza i wietrzenie pomieszczeń w których mieszkasz i pracujesz. Klimatyzację włączaj jak najrzadziej, niestety wysusza śluzówki. Kup jeśli możesz oczyszczacz powietrza, pomoże w oczyszczaniu a dodatkowo nawilży powietrze w pomieszczeniu,

Diagnoza i leczenie objawów są niezmiernie ważne i konieczne w przypadku uporczywego kaszlu, ale to profilaktyka jest kluczowa.

Parówki w cieście francuskim – czyli jak zniszczyć zdrowie!
Zdrowie

Parówki w cieście francuskim – czyli jak zniszczyć zdrowie!

Pracoholizm a zdrowie – WYKLUCZONE!
Zdrowie

Pracoholizm a zdrowie – WYKLUCZONE!

Gruszki – czy to cudowny owoc?
Zdrowie

Gruszki – czy to cudowny owoc?

There are currently no comments.