Psychologia

Udar mózgu objawy oraz jak uniknąć


Jakie są objawy udaru mózgu? jak uniknąć udaru? dlaczego nic z tym nie robisz? zacznij się bać! bo codziennie jesteś coraz bliżej!

Mimo wielu ostrzeżeń ludzie i tak nic sobie z tego robią, wmawiając sobie, że ich to nie spotka, że są za młodzi, że w cale nie prowadzą się tak źle i wiele innych mitycznych, nie mających pokrycia w realiach wymówek.

udar mózgu objawy
nie bądź lekkomyślny jeśli nie jesteś przygotowany na konsekwencje

Jak zapobiec udarowi?

Prawie każdy z nas ma znajomego lub krewnego, który przeszedł udar. Często jesteśmy zaskoczeni, ponieważ niektóre z tych osób wyglądały na okazy zdrowia i udar był dla wszystkich przykrą niespodzianką.

Później, po szczegółowych badaniach zaczynają jednak wychodzić przyczyny, które doprowadziły lub wzmagały ryzyko pojawienia się udaru. Chorzy często latami nie wiedzieli o swoich przypadłościach, nie było objawów, więc ich nie leczyli. Inni zwiększali ryzyko dość świadomie, ale podchodzili często do swoich nawyków na zasadzie – „złego licho nie bierze” i obracali ewentualne uwagi w żarty. Do czasu!

Niestety, drodzy państwo, nie jesteśmy nieśmiertelni, ale mamy wpływ na jakość życia i ryzyko pojawienia się między innymi udaru.

Co robić a czego nie robić? Udar mózgu objawy.

Przede wszystkim należy regularnie poddawać się badaniom. Większość z nas robi je raz na kilka lat i to jedynie te podstawowe przy okazji badań do pracy – a to za mało. Warto robić badania przynajmniej raz w roku i to rozszerzone o badania cholesterolu całkowitego, badania nerek i wątroby.

Należy też sprawdzać układ krążenia a w szczególności zwracać uwagę na ewentualne zmiany miażdżycowe, które z kolei prowadzą do zwężenia żył i utrudnionego przepływu krwi.

Równie często należy sprawdzać ciśnienie tętnicze. Raz w roku, na wizycie lekarskiej to za mało. Nieleczone nadciśnienie to jedna z głównych przyczyn prowadzących do udarów. Jeśli boli cie głowa, bardziej się pocisz, masz szumy w uszach lub zaburzenia równowagi – jak najszybciej skonsultuj się z lekarzem!

udar mózgu objawy
zaprzyjaźnij się z zimnem

By wspomóc prawidłowy przepływ krwi przez żyły zacznij bratać się z zimnem! Dwa najprostsze sposoby to morsowanie – przeczytaj TUTAJ (dla zaawansowanych ) oraz zimne prysznice -TUTAJ- ( lepsze dla początkujących ). Ta jedna czynność nie dość że uchroni i udrożni wasze żyły to jeszcze wprowadzi mnóstwo pozytywnych dla zdrowia korzyści, ale o tym już przeczytacie w powyższych wpisach – zapraszam!

Wysoki cukier to kolejna rzecz, na jaką należy zwrócić uwagę. Wyniki minimalnie przekraczające normę dają nam wskazówkę do zmiany diety. Wyniki znacznie ponad normę to prawdopodobieństwo cukrzycy, a ta jeśli nieleczona, doprowadzi do bardzo poważnych schorzeń, zwiększa też ryzyko wystąpienia udaru.

Dlatego regularne badania to podstawa. Na temat wczesnych objawów cukrzycy powstał osobny wpis, dlatego przeczytaj go koniecznie i zobacz czy przypadkiem nie masz tych objawów – TUTAJ.

udar mózgu objawy
wygraj tą partię

Podsumowanie:

Mówi się, że wszystko jest dla ludzi, ale w tym „wszystkim” należy zachować umiar lub najlepiej zupełnie zrezygnować. Mam tu na myśli napoje alkoholowe i papierosy.

Toast na imieniny czy święta, kilka razy w roku, nie doprowadzi do nieszczęścia. Jednak już te wznoszone co weekend lub częściej mogą! Choroba alkoholowa to choroba cywilizacyjna, wiele osób używa alkoholu jako środka np. na stres i nie wiedzą kiedy staje się to nałogiem. Ten nałóg niszczy psychicznie i fizycznie, i sieje spustoszenie w narządach odpowiadających za prawidłowe krążenie krwi i procesy metaboliczne. Już jeden drink dziennie zwiększa ryzyko wystąpieniom udaru nawet o 15 procent. – TUTAJ – przeczytaj wpis o zabójczym stresie, warto się zapoznać!

Podobnie ma się rzecz z papierosami. Zapalony kilka razy w roku dla tzw. towarzystwa nie wpłynie trwale na zdrowie ale też jest niepotrzebny. Paląc regularnie degradujemy układ oddechowy oraz krwionośny. Ryzyko pojawienia się udaru u palacza zwiększa się nawet czterokrotnie!

Jeśli nie palisz, ale często przebywasz w towarzystwie palaczy, ryzyko udaru zwiększa się również i to do 35 procent. Unikajmy takich sytuacji! Udar mózgu to poważna sprawa, nie bagatelizują, zwracaj uwagę na objawy no i dbaj o zdrowie!

Parówki w cieście francuskim – czyli jak zniszczyć zdrowie!
Psychologia

Parówki w cieście francuskim – czyli jak zniszczyć zdrowie!

Sauna infrared to samo zdrowie, sprawdź !
Psychologia

Sauna infrared to samo zdrowie, sprawdź !

Jaki rodzaj aktywności fizycznej jest najlepszy dla naszego zdrowia?
Psychologia

Jaki rodzaj aktywności fizycznej jest najlepszy dla naszego zdrowia?