Ruch

Spacerowanie a odchudzanie?


Czy za pomocą zwykłego spacerowania można się odchudzać? Czy spacer spala kalorie? Jak spacerować by spalać? Przeczytaj:)

Spacerowanie ma wiele form, może to być nawet zwykłe chodzenie po domu od pokoju do pokoju – to forma dla najbardziej leniwych z największą liczbą wymówek. Można spacerować w okół domu, bloku, osiedla. Do wyboru i koloru, nie ma ograniczeń.

Zasadnicze jest to co ma ze sobą wspólnego spacerowanie a odchudzanie? Otóż bardzo dużo! Wystarczy odpowiednio to zaplanować!

W tedy masz gotowy przepis na łatwe i przyjemne spalanie Twojego tłuszczyku! To takie proste, zakładasz buty i idziesz! Zatem dlaczego ciągle siedzisz na fotelu z piwkiem w ręce?

spacerowanie a odchudzanie
Nie ważne ile masz lat i jak wyglądasz, każdy może spacerować!

Czy spacerowanie spala tłuszcz?

Spacerowanie jest dobrym sposobem na rozpoczęcie swojej przygody z aktywnością fizyczną. Jest to forma ruchu, która jest dostępna dla osób w każdym wieku i o różnym poziomie sprawności. Spacerowanie pozwala na redukcję stresu i poprawę nastroju, a także wzmacnia kości, mięśnie i stawy.

Jeśli chodzi o spalanie tłuszczu, to spacerowanie jest formą aktywności o umiarkowanej intensywności. Oznacza to, że nie jest to tak intensywne jak bieganie czy jazda na rowerze, ale jednocześnie nie jest tak mało intensywne jak siedzenie przed telewizorem, które jest odwrotnością zdrowotnych nawyków o czym możesz przeczytaj w osobny wpisie – TUTAJ.

Długie spacery mogą pomóc w spalaniu kalorii i redukcji tłuszczu, ale aby osiągnąć szybsze i bardziej widoczne rezultaty, warto połączyć spacerowanie z innymi formami aktywności fizycznej, takimi jak trening siłowy, trening interwałowy czy jazda na rowerze.

Jak spacerować by spalać tłuszcz i kalorie?

Aby skutecznie spalać tłuszcz podczas spacerowania, należy:

 1. Spacerować przez co najmniej 30 minut dziennie: Długie spacery pozwolą na spalenie większej liczby kalorii i przyczynią się do utraty tłuszczu.
 2. Zwiększyć tempo: Spacery powinny być wykonywane z umiarkowaną intensywnością. Można to osiągnąć poprzez zwiększenie tempa spaceru.
 3. Dodać trening interwałowy: Można to zrobić poprzez wprowadzenie krótkich okresów szybkiego marszu lub biegu podczas spaceru.
 4. Używać kijów trekkingowych: Kijki trekkingowe pozwolą na angażowanie więcej mięśni i spalanie więcej kalorii.
 5. Używać cięższych butów: Buty z cięższymi podeszwami pozwolą na angażowanie więcej mięśni i spalanie więcej kalorii.
 6. Zwiększyć nachylenie: Spacery po górach pozwolą na spalanie więcej kalorii niż spacery po płaskim terenie.
spacerowanie a odchudzanie
Która forma spaceru jest najlepsza?

Który rodzaj spaceru wybrać ?

Zatem który rodzaj spaceru wybrać? Która forma jest najskuteczniejsza? Odpowiem na to pytanie zupełnie inaczej niż się spodziewasz! Otóż nie ważne jest to gdzie i jak jeśli to są Twoje początki! Ponieważ większość ludzi nawet tego nie zrobi, dlatego Ty który zaczniesz robić to regularnie przez dłuższy czas będzie daleko prze innymi, którzy będą ciągle się zastanawiali jak to zrobić…

Nie ma tu żadnej filozofii i to jest najpiękniejsze, po prostu zakładasz buty i idziesz, kropka, nie ma czarów. Piękno tkwi w prostocie. Ważne żeby to robić regularnie a jeżeli w któryś dzień brakuje Ci energii to przeczytaj TEN artykuł dotyczący 5 skuteczny sposób na zdrową energię!

Ludzie tracą mnóstwo czasu na analizowanie miejsca do spaceru, na to jakie buty będą najlepsze, albo jaka pogoda będzie najbardziej odpowiednia. Te analizy zajmują sporo czasu, który w zdecydowanej większości kończą się…niczym:)

Podsumowanie:

Spacer jest świetną formą aktywności fizycznej do odchudzania, ponieważ pozwala na spalanie kalorii i angażowanie mięśni, co przyczynia się do utraty tłuszczu. Aby skutecznie odchudzać się przy pomocy spacerów należy:

 • Spacerować przez co najmniej 30 minut dziennie
 • Zwiększyć tempo spaceru
 • Dodać trening interwałowy
 • Używać kijów trekkingowych
 • Używać cięższych butów
 • Zwiększyć nachylenie
 • Połączyć spacerowanie z innymi formami aktywności fizycznej i odpowiednią dietą

Ważne jest, aby dostosować swoją aktywność do swoich możliwości i stopniowo zwiększać intensywność oraz czas trwania. Pamiętaj, że aby skutecznie spalać tłuszcz, trzeba połączyć spacerowanie z odpowiednią dietą by wyciągnąć z tej aktywności jeszcze więcej korzyści.

Pamiętaj! Twoja dieta to klucz do zdrowia, ale są też inne aspekty jak ruch fizyczny, regeneracja, podejście mentalne. Jeżeli nie masz czasu by zgłębić te wszystkie zagadnienia ( czyli setki godzin czytania, analizowania oraz testowania ) to jesteśmy tu by CI pomóc i dostosować wszystko indywidualnie do Twojej osoby:

3 poranne ćwiczenia dla początkujących, które spalają tłuszcz i dają energię!
Ruch

3 poranne ćwiczenia dla początkujących, które spalają tłuszcz i dają energię!

Sauna infrared to samo zdrowie, sprawdź !
Ruch

Sauna infrared to samo zdrowie, sprawdź !

Jak dbać o tarczycę by była zdrowa?
Ruch

Jak dbać o tarczycę by była zdrowa?