Zdrowie

Sauna infrared to samo zdrowie, sprawdź !


Sauna infrared co to jest ? jakie ma zalety? czym różni się od sauny tradycyjnej? czy taka sauna jest zdrowa? czy są wersje domowe? Na te i inne pytania znajdziesz odpowiedź w artykule poniżej. Zapraszam!

sauna infrared
SĄ 3 GŁÓWNE RODZAJE SAUN

Rodzaje saun.

Występują 3 główne rodzaje saun:

  • Sauna tradycyjna czyli parowa: ogrzewana parą wodną wytworzoną z polewania nagrzanych kamieni. Ta forma sauny jest najczęściej wybierana i najbardziej znana.
  • Sauna sucha, to sauna ogrzewana ogniem, prądem lub gazem. Często wybierana w domowych warunkach.
  • Sauna na podczerwień czyli właśnie infrared, to rodzaj sauny która emituje podczerwień wchłanianą przez nasze organizmy.

Istnieją jeszcze inne sauny, mało popularne w Polsce, ale na świecie już bardziej, są to: Biosauna, Caldarium, Sauna ziołowa, Bania, Łaźnia rzymska, Łaźnia szafkowa, Fitosauna, Sauna lodowa.

sauna infrared
lecznicze czerwone promienie

Sauna Infrared ( podczerwień ).

Sauna infrared, czyli sauna na podczerwień, charakteryzuje się tym, że ciepło wytwarzane jest przez światło – podczerwień. W saunie na podczerwień nagrzewane jest bezpośrednio tylko ciało, a nie otaczające go powietrze. Kolejną różnicą w stosunku do tradycyjnej sauny jest to jest  temperatura.

Tradycyjna sauna parowa rozgrzewa się w temperaturach 80-110 stopni, natomiast sauna infrared osiąga znacznie mniejsze temperatury i dzięki temu całe pomieszczenie jest chłodniejsze i przyjemniejsze dla przeciętnego użytkownika.

Efekt pocenia się i przyspieszonego tętna w saunie na podczerwień uzyskuje się przy dużo niższych temperaturach niż w saunie tradycyjnej, mimo tego końcowy efekt jest ten sam.

Dotychczas nie stwierdzono żadnych skutków ubocznych prawidłowego stosowania sauny infrared, mogą więc z niej korzystać nawet osoby starsze lub takie, które nie tolerują wysokich temperatur. Kolejnym atutem sauny infrared jest również to, że jest ona tańsza, bardziej dostępna i łatwiejsza do zamontowania w domu lub nawet w mieszkaniu niż sauna sucha.

sauna infrared
detoksykacja!

Detoksykacja organizmu.

Pocenie się się jest jednym z najbardziej naturalnych sposobów, żeby pozbyć się wielu toksyn z naszego ciała, co czyni takie sauny istotną częścią procesu detoksykacji. Metale ciężkie które codziennie w siebie wkładamy , normalnie nie mają jak wyjść z naszego organizmu, dlaczego? Ponieważ ludzie obecnie nie lubią się pocić! W porównaniu do tradycyjnych saun, to sauny na podczerwień pozwalają wyeliminować wielokrotnie więcej toksyn!

Sauna Infrared = RELAKS.

Przebywanie w saunie infrared sprzyja codziennej relaksacji np. po ciężkim dniu w pracy oraz innych stresujących lub męczących bolączkach dnia codziennego. Tego typu sauny na poczerwień pomagają zrównoważyć poziom kortyzolu, czyli hormonu stresu.

Ciepło wytwarzane przez saunę pomaga również rozluźnić mięśnie i rozładować napięcie w całym ciele, co często wykorzystywane jest przez sportowców amatorów jak i profesjonalistów dla których jest to punkt obowiązkowy po ciężkim intensywnym treningu.

Sauna również sprzyja medytacji, ponieważ jest to 10-30 min które masz tylko dla siebie. W saunie człowiek się odpręża, rozluźnia więc są to idealne warunki by oddać się medytacji. A jeśli nie wiesz nic na temat medytacji to – TUTAJ – możesz przeczytać o korzyściach jakie możesz z tego wyciągnąć.

sauna infrared
ulga w bólach

Sauna daje ulgę w bólu.

Dla wszystkich którzy cierpią na przewlekłe bóle mięśni oraz stawów, to sauna na podczerwień z pewnością pomoże je złagodzić.

Dzięki rozgrzaniu ciała, mięśni, stawów poprawia się krążenie oraz rozluźniają mięśnie. Terapię w saunie polecamy szczególnie osobom prowadzącym sportowy tryb życia. Przeciętne osoby również skorzystają, ponieważ często komuś coś zesztywnieje, lub pobolewa od dłuższego czasu. W tedy wybierz się do sauny i sprawdź jaki pozytywny efekt odczujesz.

Pozostałe korzyści używania sauny infrared.

Pozostałe korzyści które możesz wyciągnąć dla siebie to np. poprawa krążenia, utrata uwagi – choć by efekt był stabilny to z sauny trzeba korzystać systematycznie. Kolejną korzyścią jest również oczyszczanie skóry, co szczególnie spodoba się kobietom.

Biegacze początkowi jak i zaawansowani również używają sauny gdy chcą poprawić swoją kondycję , o procesie poprawy kondycji możesz przeczytać – TUTAJ –Bo każdy przecież wie jak ważna jest kondycja naszego ciała w dniu codziennym.

sauna infrared
zdrowie ekstremalne? sauna pomoże

Podsumowanie:

Jak sam przeczytałeś z tego artykułu – ilość zalet i korzyści które możesz dla siebie wykorzystać ze stosowania sauny na podczerwień jest bardzo duża. Korzyści te mają ogromny i dobroczynny wpływ na drowie, więc dlaczego jeszcze nie korzystasz? Wpisz w Google gdzie najbliżej Twojej okolicy posiadają taką saunę i udaj się na pierwszą swoją sesję!

Trujące jedzenie – uważaj bo jest w Twojej lodówce!
Zdrowie

Trujące jedzenie – uważaj bo jest w Twojej lodówce!

Pasożyty w ciele człowieka – masz je?
Zdrowie

Pasożyty w ciele człowieka – masz je?

Owoce leśne – dlaczego warto jeść?!?!
Zdrowie

Owoce leśne – dlaczego warto jeść?!?!