Zdrowie

Morsowanie zalety i wady?


Morsowanie zalety i wady, przepraszam bardzo, ale jakie wady?!!!! Przeczytaj i wskakuj w swój pierwszy cudowny kontakt z zimnem!

morsowanie zalety
Zapraszam na kontakt ze zdrowiem

Morsowanie – trochę zimna na zdrowie!

Twoi znajomi morsują, spotykają się w grupie, bawią się i cieszą doświadczeniem morsowania… a ty jedynie oglądasz ich zdjęcia na platformach społecznościowych i zazdrościsz bo wiesz, że to chyba dobre i fajne, ale jakoś do końca jeszcze ciebie to nie przekonuje. Chciałbyś ale się ciągle boisz…

Niepotrzebnie. Zadbaj o odpowiednie wprowadzenie przez lekarza, sprawdź czy nie ma przeciwwskazań, zapisz się do grupy, wypytaj doświadczonych morsów o wszystko i skompletuj potrzebne rzeczy. Bardzo szybko przekonasz się do morsowania. A za jakiś czas powiesz, że ciężko ci bez tego żyć. A dlaczego? Co w tym morsowaniu jest takiego, że już po krótkim czasie pozytywnie uzależnia?

Zalety morsowanie.

Tak, morsowanie zalety mogą uzależniać ponieważ dają nam pełen wachlarz korzyści.

  • Hartujemy ciało – to chyba najczęściej powtarzana i najważniejsza zaleta. Dzięki procesom termicznym w naszym ciele zwiększamy swoją odporność, odżywiamy i dotleniamy cały organizm. Morsuje się jesienią, zimą i wczesną wiosną, wtedy, gdy temperatury są niższe a woda odpowiednio już chłodna – to też okresy, kiedy najczęściej zazwyczaj dopadają nas infekcje. Dzięki morsowaniu masz szansę na przetrwanie najchłodniejszych dni bez przeziębień.
  • Zdecydowanie poprawia pracę serca i krążenie. Naczynia pobudzone są do pracy, krew krąży szybciej i dociera do każdej części ciała.
  • Z tego samego powodu regularne morsowanie ma wyraźny i dobroczynny wpływ również na skórę. Staje się bardziej jędrna i gładka, zdrowsza i młodsza. Morsowanie to wspaniały sposób na cellulit! Więc nie tyko ma ono wpływ na to, co się dzieje w naszych ciałach ale też na to jak wyglądamy. To przekłada się na poziom naszej samoakceptacji, lepiej czujemy się sami ze sobą.
morsowanie zalety
Uwolnij swoją krew!
  • Dzięki lepszemu ukrwieniu organizm szybciej pozbywa się toksyn i regeneruje.
  • Dlaczego grupa morsów będących w wodzie jest zawsze głośna i roześmiana, i słychać ją z daleka? – bo uwalniają się dzięki procesowi morsowania hormony szczęścia. Endorfiny płyną natychmiast a uśmiechy nie schodzą z twarzy!
  • Morsowanie dodaje energii. Daje nam więcej chęci do codziennych aktywności, pracy i po prostu do doświadczania życia. Czujemy się pozytywnie nastawieni do wyzwań i bardziej zmotywowani do ich podejmowania.
  • Morsujemy tylko i wyłącznie w grupie a to zawsze okazja do rozmów, spotkania się z osobami, których nie widziało się jakiś czas. Szczególnie w okresie pandemii bardzo nam tego brakowało, a rozmowa z drugim człowiekiem jest dla każdego bardzo ważna. Morsowanie ma wymiar leczniczy ale też społeczny. Pomaga w utrzymywaniu relacji ze znajomymi.
  • Dzięki morsowaniu można stracić też nadmierne kilogramy. Organizm musi przecież uruchomić proces grzewczy, czyli wykonać dodatkową pracę a to oznacza wydatkowanie dodatkowej energii. Przyspieszamy przemianę materii o imponujące 10 procent. Bez problemu można stracić przynajmniej 5 kilogramów w jednym sezonie.
  • No właśnie morsowanie również rozgrzewa ponieważ w trakcie rozpoczyna się proces termogenezy. Właśnie dlatego wielu morsujących, szczególnie już w minusowych temperaturach mówi, że woda sprawia wrażenie ciepłej. Niemniej jednak przy pierwszej sesji wystarczy nam jedno, krótkie zanurzenie, dopiero później, kiedy nasz organizm się przyzwyczai można wydłużyć pobyt w wodzie do kilku minut (większość morsów spędza w wodzie do 5 minut).
  • Ogólnie morsowanie można porównać do delikatnej krioterapii i jest też wykorzystywane w sporcie i medycynie.

Morsowanie wpływa na ciało – wewnątrz i na zewnątrz. Wpływa też na naszą psychikę. Dodatkowo pozwala nawiązywać i utrzymywać relacje towarzyskie. Czyli jest dobre dla ciała i dla ducha!

Zalecamy wizytę u lekarza rodzinnego przed rozpoczęciem sesji morsowania. Niektóre choroby przewlekłe stanowić mogą przeciwwskazania, dlatego warto skonsultować się i wykonać podstawowe badania zanim skorzystamy z opcji morsowanie zalety.

morsowanie zalety
Bądź zdrowy i silny jak wielkie wieczne góry!

Podsumowanie:

Morsowanie to na początku nie lada wyzwanie, ale ilość zalet zdecydowanie przekonuje i warto zapomnieć o obawach. Strach zazwyczaj ma wielkie oczy, ale z czasem będziemy się z tego strachu śmiać. Ważne, aby doświadczenie z morsowaniem rozpocząć z głową – według wszelkich zaleceń lekarza i doświadczonych morsów.

Zimno naprawdę może być przyjemne, sprawiać masę radości, gwarantować spotkania towarzyskie i dodatkowo (a nawet przede wszystkim) leczyć.

Skuteczne wzmacnianie kręgosłupa – wystarczy 1 ćwiczenie!
Zdrowie

Skuteczne wzmacnianie kręgosłupa – wystarczy 1 ćwiczenie!

3 poranne ćwiczenia dla początkujących, które spalają tłuszcz i dają energię!
Zdrowie

3 poranne ćwiczenia dla początkujących, które spalają tłuszcz i dają energię!

Spacerowanie a odchudzanie?
Zdrowie

Spacerowanie a odchudzanie?