Dlaczego tyjemy na brzuchu?
Na pewno zadajesz sobie to pytanie: dlaczego tyjemy na brzuchu? bardzo często prawda? Ciągle szukasz odpowiedzi, no to dziś ją poznasz!
Wbrew pozorom, odpowiedź na to kluczowe dla Ciebie pytanie jest dość łatwa. Opcji masz kilka. Zaczynając od najmniej prawdopodobnej, czyli jesteś chory, np. masz problemy z cukrem, hormonami itp. Następna opcja, zdecydowanie bardziej realna, to dlatego że nie masz wiedzy odnośnie prawidłowego żywienia i jesz niezdrowe produkty.
Jak dodasz do tego opcje nr. 3 czyli brak ruchu, oraz nr. 4 czyli taką, że Twoja genetyka preferuje w pierwszej kolejności odkładanie tłuszczu właśnie na brzuchu, to będziesz mieć pełne spektrum powodów Twojej przypadłości z odpowiedzią na pytanie dlaczego tyjemy na brzuchu.

Dlaczego tyjemy na brzuchu – główne powody:
- Choroby, które powodują tycie, nadwagę i inne rzeczy z tym związane takie jak:
- niedoczynność tarczycy.
- niedoczynność przysadki mózgowej.
- niedobór hormonu wzorstu.
- zespół Cushinga.
- choroby genetyczne takie jak zespół Turnera, zespół Cohena, zespół Downa, zespół Bardeta-Biedla, zespół Pradera-Wiliego.
Prawdopodobieństwo że masz którąś z tych przypadłości jest bardzo niskie, zdecydowanie mniej niż 5%. Dlatego płynnie przejdźmy to zdecydowanie bardziej realnych przyczyn i odpowiedzi na pytanie dlaczego tyjemy na brzuchu.

2. Brak wiedzy na temat żywienia, czyli popełnianie tragicznych błędów żywieniowo-zdrowotnych.
Jesteś na tym portalu po to by się wyzbyć złych nawyków, oraz by wzbogacać swoją wiedzę w wartościowe informacje na tematu zdrowia, ruchu, odżywiania i innych aspektów z tym związanych. Dlatego czytaj, przyswajaj i wdrażaj nową wiedzę, to jedyna metoda by pójść do przodu.
Ważną kwestią błędnego odżywania i tego że potem człowiek tyje, jest to jakie w następnej kolejności będą występować choroby z tym związane. Czyli przedstawiając to najprościej jak się da: OBJADASZ SIĘ SYFEM->TYJESZ->CHORUJESZ-.>NABYWASZ WIĘCEJ CHORÓB, KTÓRE POWODUJĄ NASTĘPNE ->UMIERASZ!
Przykładowe choroby które nabywasz przez niewłaściwy wybór jedzenia oraz objadanie:
- cukrzyca typu 2 – TUTAJ – przeczytaj o 10 wczesnych objawach by zareagować zanim będzie za późno.
- miażdżyca.
- nadciśnienie tętnicze.
- choroby sercca.
- hipercholesterolemia.
- zwyrodnienie stawów i kręgosłupa.
- osteoporoza.
- choroba metaboliczna.
- udar mózgu.
- kamica żółciowa.
- bezdech senny.
- NOWOTWORY!!!

Odpowiadając na pytanie dlaczego tyjemy na brzuchu i w sumie nie tylko, bo wszędzie indziej też, to nie da się przejść przez to bez wspomnienia o najgorszych rodzajach „pożywienia” jakie ludzie zdecydowanie za często w siebie wkładają.
Napisałem osoby wpis o top 3 najgorszych produktach które zjadasz – TUTAJ – koniecznie przeczytaj!
Poza tymi 3 głównymi grzechami są jeszcze inne, także bardzo szkodliwe jak: białe pieczywo – TUTAJ – wpis na ten temat, makarony złej jakości (95% tego co w sklepach) – TUTAJ- oraz popularne płatki śniadaniowe które często wciskasz też swoim dzieciom ( jeśli je masz) tworząc świetne podstawy pod przyszłe choroby. –TUTAJ – wpis o płatkach oraz o tym które wybrać by było zdrowo.
3. Twój brzuch zalewa tłuszcz bo za mało się ruszasz!
Kiedyś ludzie wykonywali zdecydowanie więcej prac fizycznych i to nie tylko zawodowych, ale też codziennych. Dziś mało kto potrafi coś zrobić sam, wszystko zleca się innym, dla wygody. Zamiast tego leży się na łóżku lub fotelu, pilot w ręce, piwko plus telefon i o to obraz piękne życia!

Bardzo łatwo to nadrobić, chyba nawet zbyt łatwo bo lenistwo ludzkie jest tak zaprogramowane że jak coś jest zbyt łatwe to tego nie robimy. O co chodzi? Wystarczy 30 minut spaceru dziennie by ruszyć do przodu ze swoim zastojem i lenistwem, to pierwszy krok by nie zadawać ponownie sobie pytania dlaczego tyjemy na brzuchu.
Powstał wpis w dziale RUCH, o 3 skutecznych sposobach na łatwe spalanie kalorii w codziennej rutynie. Więc nie szukaj wymówek tylko rusz dupę w kroki!
4. Genetyka.
Dość prosty i krótki temat, każdy jest inny, jednym zalewa tłuszczem najpierw nogi a innym brzuch. Innym może zalewać ręce, szyję albo łydki a potem inne miejsca. Nie ma to znaczenia ponieważ nikt z nas nie ma na to wpływu co i gdzie nas podlewa.
Mamy za to wpływ na coś innego – na to by nas nie zalewało tłuszczem!
Podsumowanie:
I tu przechodzi do tego właśnie na co mamy wpływ. Na to by kontrolować siebie, by nie popełniać błędów żywieniowych, by ruszać się codziennie zamiast lenić się przed tv, komputerem czy telefonem. Na wszystko to czym powodowana jest nadwaga do której sami doprowadzamy – MAMY WPŁYW!
Comments