Psychologia

Brak energii z rana? w ciągu dnia? Unikaj porannego błędu!


Założę się że cierpisz na brak energii rano? Otwierasz oczy i…łapiesz za telefon! Robisz ogromny błąd! To zabiją Twój nastrój i kreatywność.

Myślę że ponad 90% ludzi popełnia ten gigantyczny błąd z samego rana. W sumie to dwa błędy. Pierwszy to wciskanie drzemki zamiast od razu wstać, a drugi to leżenie w łóżku przez 5-10-15 min i rozpoczęcie dnia od przeglądania wiadomości, newsów oraz social mediów – gorzej się nie da! Dlaczego, za chwilę się dowiesz.

brak energii
To Twój błąd!

Dlaczego doskwiera Ci brak energii z rana?

W zasadzie to nie tylko z rana, ponieważ ten poranny błąd ma swoje konsekwencje na resztę dnia, oraz na wieczór. Potem spać i tak tkwisz w tym błędnym kole. Oczywiście jakoś musisz sobie radzić w ciągu dnia prawda? No to w zależności od tego ile czasu po obudzeniu straciłeś na przekładane drzemki a potem na sprawdzanie co słychać w internetach, ratujesz się w tedy kawą lub energetykiem…

-TUTAJ- przeczytaj wpis który specjalnie napisałem o energetykach, jak bardzo CI szkodzą! Natomiast kawa z rana jest akceptowalna, choć to oczywiście zależy jaką pijesz. Mała czarna bez dodatków – super. Ze zdrowymi dodatkami? jeszcze lepiej. Aczkolwiek jak pisałem, da się spokojnie rano bez kawy żyć. Możesz np. zamienić picie z rana kawy na szklankę ŚWIEŻEGO soku z pomarańczy i cytryny – 2 minuty roboty.

No dobra ale do rzeczy, czemu dopada Cie brak energii z rana i potem również? To zjawisko psychologiczne, które potem wpływa na fizyczność Twojego organizmu i sumarycznie mózg i ciało jest zmęczone i zestresowane. Dlaczego?

Ponieważ 90% które przeczytasz z rana w internecie będą negatywne! Z tego żyją wszystkie portale informacyjne oraz social media, żyją strachem ludzi, który świetnie się sprzedaje i powoduje że czytasz więcej i więcej, nie mogąc się odkleić o telefonu.

brak energii
Nie tylko dorośli ale również dzieci są uzależnione – przez Ciebie

Jest multum badań naukowych na temat tego jak zły wpływ ma przeglądanie złych wiadomości z telefonie, nie tylko z rana, w ciągu dnia czy przed snem również. Teraz przypomnij sobie dwa ostatnie ekstremalne przypadki na świeci czyli covid i Ukraina. Ile godzin dziennie czytałeś o tym 2? 5? 10? ta ostatnia liczba jest bliżej odpowiedzi większości osób. Po pierwsze to chore, po drugie odpowiedz sobie na pytanie, co czytanie o tych dwóch ultranegatywnych przypadkach zmieniło w Twoim życiu? co wniosło? NIC!

Tutaj podam link do ciekawego eksperymentu, który pewien mężczyzna przeprowadził. Od roku nie używa rano i wieczorem telefonu, więc nie atakuję negatywami swojego mózgu. Zamiast tego ma czas na inne ciekawsze rzeczy, które zaraz Ci podsunę, które możesz robić zamiennie. Tu link ( w języku angielskim -google translator da radę jak by co):

https://zapier.com/blog/no-social-media-in-the-morning/

Zamień telefon na coś lepszego:

  1. Medytacja – na początku nawet wskazana, 10-20 minut z rana, wystarczy by osiągnąć spokój, łatwiej kontrolować emocję i zabić brak energii z rana czymś pozytywnym. – TUTAJ – wpis o medytacji dla początkujących, sprawdź.
  2. Czytanie książki – super opcja, nawet na te 10 czy 20 minut. Najlepiej z rana poczytać biografie ludzi sukcesu, świetnie motywują i ładują poranne baterie w energię.
  3. Szybki treningi w stylu HIT lub TABATA – to prawdziwa petarda energii na wiele godzin, do tego nakręca metabolizm na pół dnia. – TUTAJ – w tym wpisie w połowie jest o tym mowa, POLECAM!
  4. Ściele nie łóżka – super poranna rutyna która uczy zadaniowości, prawie jak w wojsku, jeszcze gdybyś po ścieleniu łóżka wyszedł na 20 minutowy spacer to by była super!
  5. Zapisz zadania – weź notes i odręcznie zapisz wszystkie ważne zadania które masz dziś zrobić, weź tą kartkę ze sobą i noś do momentu aż nie wykonasz wszystkich!
  6. Weź zimny prysznic – tutaj ilość korzystnych rzeczy jakie na Ciebie będą dosłownie spływać każdego ranka gdy będziesz robił jest tak ogromna, że zrobiłem o tym osobny wpis – TUTAJ!
brak energii
Wstań rano z uśmiechem!

Podsumowanie:

Brak energii z rana to dla wielu codzienna norma. Mam nadzieję że po przeczytaniu tego krótkiego wpisu wiesz już że łatwo to zmienić. Zastąp głupi nawyk bezmyślnego gapienia się w telefon na coś bardziej praktycznego, co dodatkowo wniesie jakąś pozytywną wartość w Twoje życie. Sprawdź te metody przez 3 dni, tylko tyle 3 dni. Czy to dużo? Nie, czy trudne? Łatwizna! Zatem do dzieła! Efekty Cie zadziwią!

Sauna infrared to samo zdrowie, sprawdź !
Psychologia

Sauna infrared to samo zdrowie, sprawdź !

Siedzący tryb życia skraca Twoje życie!
Psychologia

Siedzący tryb życia skraca Twoje życie!

Morsowanie zalety i wady?
Psychologia

Morsowanie zalety i wady?

There are currently no comments.